GRUPA KEMERLİ

Obszary Zastosowań

Dokładnie To, Czego się Spodziewasz

Posadzki Przemysłowe

Betony posadzek przemysłowych, które są składnikiem systemu budowlanego, powinny mieć zdolność do utrzymania swoich właściwości nośnych przez cały okres eksploatacji bez deformacji takich jak spękania i ścieranie. Betony posadzek przemysłowych narażone na obciążenie ruchem pojazdów transportowych takich jak ciężarówki, samochody ciężarowe i wózki widłowe powinny być również zdolne do przenoszenia obciążeń magazynowych i półkowych materiałów o dużym jednostkowym ciężarze objętościowym. Wytrzymałość zmęczeniowa płyty stropowej powinna być wysoka ze względu na efekt powtarzającego się obciążenia. Betony posadzkowe powinny mieć jak najmniejszą ilość spoin, które nie wpływają na działanie systemów transportu i magazynowania materiałów oraz nie wymagają dużej konserwacji. Odporność na ścieranie musi być wysoka, aby zapobiec pyleniu na powierzchni. Płyta podłogowa musi mieć wystarczającą wytrzymałość na zginanie, aby przenieść obciążenia na podłoże bez deformacji. Z tego powodu beton posadzkowy powinien być zaprojektowany tak, aby spełniał potrzeby i oczekiwania użytkownika. Beton posadzki przemysłowej wymagający konserwacji przyniesie zarówno wysokie koszty naprawy, jak i spowoduje utratę pracy podczas naprawy. Zalety stosowania Kemerixu w betonach posadzek przemysłowych;

Zalety
Zbrojenia z włókien stalowych są jednorodnie rozmieszczone w betonie. Otrzymuje się 3 wymiarowy układ zbrojenia.
Wzrasta nośność betonu.
Wytrzymałość zmęczeniowa i udarowa wzrasta wraz ze wzrostem zdolności pochłaniania energii przez beton.
Zapewniona jest skuteczna kontrola pęknięć. Znacznie poprawia właściwości mechaniczne betonu poprzez przecięcie drogi mikropęknięć i zapobiega powstawaniu makropęknięć. Zmniejszają się koszty utrzymania.
Wzrasta zdolność konstrukcji do spełniania swoich funkcji przez cały okres użytkowania, trwałość.
Może być dodawany bezpośrednio do betonu w betoniarni lub w betonomieszarce, eliminując siły raboczej z siatką stalową.
Wyeliminowane są błędy montażowe, które mogą wystąpić przy tradycyjnym zbrojeniu (margines przejścia, długość nakładki itp.).
Zmniejsza się całkowity koszt projektu.